پروژه مديريت نوين و توسعه پايدار و چالش های مدیریت دیجیتال در عصر ارتباطات حاضر

مطالب دیگر:
📎پروژه مالی نیروی انتظامی📎پاورپوینت برنامه ریزی حمل و نقل📎پاورپوینت برنامه ریزی مسکن📎پاورپوینت جغرافیای شهری📎پروژه درباره مطالعه قد (جامعه آماری)📎پروژه درباره مجتمع توس چینی📎پروژه درباره مدیریت آموزشی📎پروژه آمار(آمار دلایل شکست تحصیلی دانش آموزان)📎پروژه درباره ریاضی📎پروژه بررسي سيستم حسابداري بانك كارآفرين 📎پروژه درباره بررسي سيستم حسابداري اداره پست شهرستان ايذه📎پروژه درباره مکانیک صنعتی (آبگرمکن خورشیدی)📎پروژه درباره معماری مسجد جمعه و آرامگاه شيخ عبدالصمد📎کنفرانس و پاورپوینت مبحث کیلیت تراپی مناسب برای رشته های شیمی محض و شیمی کاربردی و فیزیک📎پروژه مالی شرکت اشی مشی📎پروژه درباره كارخانه فولاد اهواز📎پروژه درباره تجزيه و تحليل و طراحي سيستم كتابخانه 📎پاورپوینت-خلاقیت گروهی-سازمانی-35اسلاید-فرمتpptx📎پاورپوینت کتاب آب و هوای ایران تألیف دکتر بهلول علیجانی📎پاورپوینت آشنایی با پروژه پل صدر📎پاورپوینت کلیات مفهوم رشد و توسعه اقتصادي📎پروژه کارآفرینی پرورش ماهي قزل آلا و اصول تغذيه و غذادهي 📎پروژه درباره طراحی یک سیستم انبار‌داری 📎پروژه مالي انبارداری (شرکت الکترونیک افراتاب)📎پروژه مالي حقوق و دستمزد
دانلود پروژه مدیریت,مقاله مدیریت,سياستگذاري,مديريت دولتي,توسعه پايدار ,نظام اداري,پروژه مديريت نوين و توسعه پايدار ,مدیریت دیجیتال در عصر ارتباطات,مدیریت دیجیتال,مدیریت نوین,پایان نامه مدیریت,رشته مدیریت,دانلود پروژه آماده,سایت دانلود پا|39006436|qos
در این پست قصد معرفی فایل پروژه مديريت نوين و توسعه پايدار و چالش های مدیریت دیجیتال در عصر ارتباطات حاضر را داریم با ما همراه باشید.

پروژه مديريت نوين و توسعه پايدار :

چكيده
توسعه پايدار، مفهوم جديدي است كه از طريق پيوند بين ابعاد مختلف توسعه (اقتصادي، فرهنگي، سياسي و اجتماعي) و توجه خاص به ملاحظات محيطي و حفظ محيط زيست از دهه 80 به طور گسترده‌اي مطرح گرديد. از سوي ديگر،‌ مديريت دولتي نوين به منظور افزايش مسئوليت مديران به محيط پيراموني خود، از دهه 70 جايگزين مديريت دولتي در مفهوم سنتي آن شد.
لذا در اين مقاله، پس از تشريح «توسعه» در مفهوم سنتي، الگوي جديد آن تحت عنوان «توسعه پايدار» به عنوان اساس فعاليتهاي مديريت دولتي نوين مطرح شده است. سپس مديريت دولتي نوين به عنوان محور توسعه پايدار و ابزار دولتها در كسب اهداف توسعه، پايدار، مورد بررسي و تحليل قرار گرفته است.

مقدمه

همه ما مطالب زيادي راجع به مفهوم توسعه خوانده يا شنيده‌ايم و هر كسي از آن تجسمي در ذهن خود دارد. امروزه كمتر واژه‌اي تا اين حد در محافل اجتماعي – سياسي و خاصه مديريت و اقتصاد مطرح شده است. بهرحال به قول ادبا بايد گفت موضوع سهل و ممتنع است، سهل از آن جهت كه مفاهيم و معاني كلي از آن در ذهن همه هست، ممتنع از آن روي كه تعريف، جزئيات، مرزبندي و مهمتر از همه ساز و كارهاي عملي تحقق توسعه همچنان مورد بحث است.
همه ما از توسعه اقتصادي شناخت داريم و شاخصه‌هاي آن را مثل رشد توليد، افزايش بهره‌‌وري (كارايي)، افزايش درآمد ملي و توليد ناخالص ملي و ..... در نظر داريم. از طرف ديگر، توسعه اجتماعي و شاخصه‌هايي نظير توزيع عادلانه درآمد، برابري و بسط عدالت اجتماعي را نيز مي‌شناسيم و گفته مي‌شود كه پس از رشد اقتصادي و حتي به همراه آن و به دنبال كارآفريني، ايجاد اشتغال، به جا و لازم است تا افراد فعال جامعه در چرخه اقتصادي كشور مشغول به كار شوند. همچنين توسعه فرهنگي، از جنبه‌هاي نوين مفهوم توسعه است كه شاخصه‌هايي مثل امكان استفاده متناسب و عادلانه همه از فضاهاي فرهنگي، ارتقاي دانش و معرفت در جامعه و.... را در بر دارد. و همسنگ همه از توسعه سياسي، مؤلفه‌هايي همچون مشاركت عمومي در تصميم‌گيريها، فضاي باز سياسي، امكان مشاركت همگاني در قدرت صحبت مي‌شود. افق‌هاي آينده مديريت، توسعه انساني، نقشها و وظايف دولت در زمينه توسعه و موضوع نظام اداري توسعه يا توسعه نظام اداري در اين مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.


فهرست:
مديريت نوين و توسعه پايدار
چكيده
مقدمه
مفاهيم و ديدگاه‌هاي توسعه
تفاوت‌ توسعه در مفهوم سنتي و پايدار
مديريت و توسعه
افقهاي آينده مفاهيم توسعه و مديريت
مديريت دولتي و توسعه
توسعه و نقش‌ها و فعاليت‌هاي مديريتي دولت
سياستگذاري و تصميم‌گيريها
توسعه پايدار و مديريت دولتي
نظام اداري توسعه
نتيجه‌گيري
چالش های مدیریت دیجیتال در عصر ارتباطات حاضر
مقدمه
شرح
بی ثباتی (Instability)
روابط انسانی (Human Relation)
سرعت تحولات Speed of Changes
تغییر تعاریف Definition in Change
مدیر عالی مناسب عصر اطلاعات چگونه فردی است ؟
ارتباط عاطفی با افراد دارای زمینه های گوناگون فرهنگی
انسجام شخصیتی
نتیجه
منابع و مآخذ مورد استفاده